• Polski
  • English
  • Deutsch
Restauracja Krutyńska: Krutyń 72, 11-710 Piecki
Tel.: +48 89 742 23 58          E-mail: biuro@restauracjakrutynska.pl

Restauracja Krutyńska
Restauracja Krutyńska

Witamy na stronie internetowej Restauracji Krutyńskiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej oferty, a także do odwiedzenia nas w Krutyni. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy dwie obszerne sale mogące pomieścić łącznie 200 osób. Ponadto zapraszamy na taras na którym znajduje się 100 kolejnych miejsc. Naszą restaurację wyróżnia ogrodzenie z kamienia łupanego oraz wiejski styl wystroju.

Krutyn & around

Krutyń to znana miejscowość wypoczynkowa nad rzeką Krutyń wśród lasów Puszczy Piskiej. Jako kurort zasłynęła już w okresie międzywojennym. Wielką atrakcją Krutyń są spływy łodziami na "pych", znane już na początku XX wieku. Stanica myśliwska wybudowana około 1500 roku, a następnie zameczek myśliwski zapoczątkowały rozwój osadnictwa nad górną Krutynią i osady Krutyń. O bogatych dziejach wsi o okolicy świadczą pozostałości z czasów dwóch ostatnich stuleci: młyn w Krutyńskim Piecku z mała elektrownią wodną z końca XIX wieku, ruiny papierami, a w Krutyni pojunkerskie zabudowania z mazurską ornamentyką ceglaną, drewniane budownictwo z końca XIX wieku â€" stodoła mazurska, w której znajduję się muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego i zabytkowe chałupy. Sąsiednie wsie: Gałkowo, Wojnowo, Kadzidłowo założyli w latach 30. XIX wieku staroobrzędowcy, osadnicy rosyjscy. Okolice Krutyni słyną z uroków rzeki Krutyni, "czarcich jeziorek" z pływającymi wysepkami, pomników i rezerwatów przyrody. Krutyńskiej Plaży nad jeziorem Mokrym, lasów obfitujących w grzyby i możliwości wędkowania w pobliskich jeziorach.

Z Krutyni prowadzą ścieżki przyrodnicze, trasy rowerowe, na których można zapoznać się z przyrodą Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

W Wojnowie zwiedzić można klasztor i molennę staroobrzędowców oraz cerkiew prawosławną. W Kadzidłowe można zapoznać się z mazurskimi zabytkami w Osadzie Kulturowej lub zwiedzić Park Dzikich Zwierząt. Można także wybrać się na przejażdżkę konną z pobliskiej stadniny w Gałkowie po okolicznych lasach.
Facebook
Twitter
Miejsca Google
Spływy kajakowe - Flamingo